"Nikdy bych naše hole nezačal prodávat, pokud bych si nebyl jist, že jsou absolutně nejlepší..."

PXG: zrození dokonalosti

Parsons Xtreme Golf (PXG) byl založen v září 2014 Bobem Parsonsem, známým podnikatelem a miliardářem, filantropem a golfovým nadšencem. PXG vzniklo na základě Parsonsova snu vytvoření nejdokonalejšího golfového náčiní.

Posedlost technologiemi výroby golfových holí dovedla Parsonse spojit se se dvěma vysoce uznávanými designéry golfových holí a stanovit si za cíl vyvinout nejdokonalejší golfové hole na planetě. Zadání bylo prosté: vyrobit hole, o kterých sní každý golfista... tedy sada želez, co vypadá jako žiletky, mají vysokou trajektorii, dosahují delších vzdáleností, mají co nejměkčí pocit a "sweet spot" hole je velký jako Texas. "PXG hole musí být jako máslo a rozdíl proti jiným holím musí být zcela podstatný."

Vývojářům nebyly dány prakticky žádné mantinely, ať se jednalo o čas či rozpočet. Byl zahájen dlouhý vývoj a výzkum z oblasti materiálových technologií, konstrukčních prvků či unikátních funkcí, které by holím PXG dodaly nezaměnitelnou podobu a výkon.

Parsons Xtreme Golf během vývoje vytvořil a zaregistroval více jak 100 různých technologických patentů, jejichž výsledkem bylo uvedení kompletní produktové řady golfových holí, které nutí golfisty ke změně pohledu na jejich hru. Od samého uvedení na trh se díky extrémně příznivému přijetí stala značka PXG silným mezinárodním dodavatelem, se silnou sítí distributorů a prodejců v mnoha zemích světa, nyní již i v České Republice a na Slovensku.

Zakladatel společnosti

Bob Parsons, zakladatel společnosti GoDaddy, je široce znám díky svým podnikatelským a filantropickým aktivitám. Aktuálně je Bob členem představenstva firmy GoDaddy a současně CEO a zakladatel YAM Worldwide, která je domovem podnikatelských a investičních projektů v oblastech motocyklů, golfu, realit, marketingu, inovací a filantropie.

Bob Parsons je vysloužilým námořním veteránem a nositelem medaile Purple Heart, Combat Action Ribbon a Vietnamese Cross of Gallantry. S vyznamenáním absolvoval studium na University of Baltimore. Jeho domovská universita mu následně v roce 2008 udělila čestný doktorát včetně čestného titulu Distinguished Entrepreneur v roce 2010.

Bobův první podnik byla Parsons Technology, softwarová společnost, kterou založil v suterénu svého domu v roce 1984 poté, co se naučil psát softwarové programy pro počítače. O 10 let později byla společnost Parsons Technology prodána firmě Intuit, Inc. za 64 milionů dolarů. Zaměstnávala téměř 1000 zaměstnanců, s více jak 100 miliony ročního obratu a s 3 miliony zákazníků.

O tři roky později v roce 1997 Bob Parsons založil GoDaddy. Dnes je GoDaddy největší světový registrátor doménových jmen. V roce 2011 Bob prodal majoritní podíl v hodnotě více jak 2,3 miliardy dolarů.

V roce 2012 Bob a jeho manželka Renee založili nadaci The Bob & Renee Parsons Foundation, která věnovala 90 milionů dolarů charitativním organizacím.

Bob sám sebe nazývá golfovým šílencem. Poté, co ročně utrácel za svoje golfové vybavení více jak 300 tisíc dolarů, založil firmu Parsons Xtreme Golf a za provořadý cíl určil vývoj nových golfových holí, které by neměly na trhu porovnání, a to bez jakéhokoliv ohledu na náklady spojené s jejich vývojem nebo výrobou.

Sledujte PXG: 
GCZ, s.r.o.© 2019 - Tel. +420-608501123   info@pxg.cz